| LoveForShania a întrebat:

As vrea sa-mi vopsesc parul la varfuri [ degrade],dar nu blond,vreau mov,roz inchis sau ceva de genul. Avand parul saten,am auzit ca trebuie sa bag o gramada de decolorant ca sa iasa, si mi-e cam frica :-s

2 răspunsuri:
| AlexandraSmiley a răspuns:

Colorantul iti topeste parul. Incearca verde. Dar nu stiu cum vei gasi culoarea aia, doar daca te vopsesti la un salon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Albesti parul de la jumate sau de unde vrei in jos (daca nu atinge radacina, decolorantul n-are cum sa afecteze) iti faci damblaua cu movul si cand te plictisesti, ori treci pe verde ( laughing ) ori te vopsesti cu o culoare aproape de culoarea naturala, ori iti tai parul. Sper ca nu te gandesti ca dupa ce-ti decolorezi parul va mai reveni la culoarea lui, nu?
Deci de ce ti-e frica? Daca nu-ti place, te vopsesti cu saten la loc sau te tunzi.