| ZokiiAsdfghjklşţâ83 a întrebat:

Bună TPU, de vreo săptămână și câteva zile mi-am făcut septum piercing și vreau să vă întreb: aș putea să mi-l schimb când trec deja două săptâmâni de când îl am? Sau trebuie să aștept mai mult? Deoarece eu când mi l-am facut, uitasem de piercing dar aveam unul de sprânceană la îndemână și când aveam branula în nas (it sounds so weird, i know) nu mai aveam ce face si l-am pus pe acela. Problema e că acum când trebuie să mi-l îngrijesc mă jenează puțin și e cam incomfortabil. Nu am zis nimic până acum pentru că știu că în primele zile nu am voie deloc să îl dau jos.
Mulțumesc anticipat, dau fundă!
P.S.: Dacă sunteți cumva din Bistrița, știți unde aș putea găsi ear pluguri în formă de spirală?(nu e obligatoriu sa răspundeți la asta, vă dau fundă doar pentru răspunsul în legătură cu septumul)

1 răspuns:
| Capi a răspuns:

Buna iti recomand să il schimbi dupa paroximativ 3-4 saptamani pentru a nu face infectie