| hiphopgirl a întrebat:

Deci am 12 ani si 5 luni...si nu mi-a venit ciclul...deci am par la subtiori,am pubian, mai am si scurgeri vaginale, am si sani destul de maricei..de ce sau cand imi va veni?

7 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji o sa vina el cand organismul tau va fi pregatit. Daca chiar iti faci griji asa de mari poti sa mergi si sa intrebi docotrul daca esti bine

| MiculFaraon a răspuns:

Mai ai destul timp, poate peste vreun an sau 2. Pa-pa.

| Xenia16 a răspuns:

Ciclul o sa iti vina pana in varsta de 16 ani, nu trebuie sa te ingrijorezi. Iti va veni atunci cand organismul tau va fi pregatit.

| vla64 a răspuns:

Va veni la timpul potrivit! Nu-ti fa griji!

| aleeQQ a răspuns:

Heii, asteapta ca trebuie sa vina. pentru ca deja te dezvolti, dar e vara, si crede`ma ca nu vrei sa stai in casa cu dureri decat sa mergi la strand >big grin

| Miru987654321 a răspuns:

Iti va veni la momentul potrivit, nu ai de ce sa-ti faci griji, inca esti mica.

| BIA103 a răspuns:

Mai ai destul timp pana sa te poti ingrijora de faptul ca nu ti-a venit ciclul, de obicei el vine dupa doi ani dupa ce au inceput sa-ti creasca sanii, deci cred ca mai ai destul timp.