| Orhidee99 a întrebat:

Azi vreau sa va zic ca acum 1 an am început sa am scurgeri vaginale si par pubian. Atunci mi s-a părut ca ar trebui sa imi vina ciclul menstrual, adica ceva normal. Dar ciclul menstrual nu a mai venit nici pana acum. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, pentru ca oricum nu ai ce face, astepti!
Ciclul menstrual debuteaza la 1 an sau chiar mai tarziu, dupa ce apar pilozitatile si secretiile naturale.
Te sfatuiesc sa discuti cu mama ta despre menstruatie, secretii naturale vaginale si alte pilozitati, ca ceea ce ti se intampla tie, i s-a intamplat si mamei tale, la aceeasi varsta.

| Orhidee99 explică (pentru Violleta2022):

Am discutat cu mama dar am zis sa va cer o parere.

Răspuns utilizator avertizat
| RaAlexandra a răspuns:

Tin minte ca si mie mi-a venit tarziu desi toate semnele pubertatii erau prezente. Eram singura din clasa fara menstruatie dar nu ma simteam inferioara. Va veni cu siguranță, bucura-te de timpul pe care il mai ai si nu-ti face griji.
Te pup si te îmbrățișez cu drag!