| CretuTau a întrebat:

Salut! Am 1, 67 in 3 luni si puțin fac 16 ani.
N-am mai facut pana acum niciun sport.Din vara vreau sa ma apuc de kickboxing...si vreau sa știu daca mai cresc laughing), in ultimul timp asta-i dilema mea laughing... tata e mai înalt ca mine da nu cu mult cred ca are 1.71.1.72 cred.
Mama 1.60-1.62 cam asa..si toti prietenii mei se inalta, unii tot asa n-au facut vreun sport, n-au nici parinti inalti, dar au crescut..Altii au facut puțin, altii mai mult dar tot s-au înălțat, dar e vb de fotbal, karate sporturi d-astea..ma rog.
Întrebările mele sunt.
1) Mai cresc, gen mai am sanse sa cresc?
2) Credeti ca kickboxing-ul imi da un boost(avans) in înălțimea?
(Nu ma apuc pentru smardoiala doar pentru ca asa vreau gen...imi place si o sa fac ceva timp)

Mulțumesc! laughing) sper ca nu m-am facut de ras

Răspuns Câştigător
| Mariusssj a răspuns:

Am facut kick boxing 2 ani si nu am crescut deloclaughing si cand eram mai mic facem inot de performanta. Ma rog, parerea mea este ca nu prea te ajuta sportul sa cresti. Dar am un prieten care avem 1. 50, a facut tot felul de operații la coloana si a luat pastile care l au ajutat sa creasca. Acum este mai inalt de cat mine ( 1, 70). Ideea este ca prin sport sunt slabe sanse sa cresti, dar exista alte modalitati dar costisitoare. Dar nu te lasa de sport!

| CretuTau explică (pentru Mariusssj):

Ok mulțumesc o sa ti dau funda de aia laughing
Deci tu de ex imi recomanzi sa merg la kickboxing gen merita?

| CretuTau explică (pentru Mariusssj):

Te cheama Marius ca pe mine laughing misto

| Mariusssj a răspuns (pentru CretuTau):

Merita daca iti place! Ideea este sa iti alegi un sport sau o activitate pe care sa o faci ( voluntariat, sah, box, inot ce iti place).