| twopeist15 a întrebat:

Deci am un pc:procesor Intel pentium 4 cu 2 nuclee de 3. 00ghz placa video nVIDIA geforce 8400gs silent(512 mb 64bit)si 3gb ram... ziceti-mi niste jocuri pentru pc asta...multumes.

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Iti spun eu asa, intra pe google si cauta o lista cu topul jocurilor in functie de gen, de ex TOP RPG GAMES, cauta titluri, cauta trailere pe youtube, daca iti place cum arata din trailer, cauta pe urma pe google CAN I RUN IT, e un site care iti spune daca iti merge jocul pe pc sau nu, o sa iti ceara sa instalezi un addon dar se face nu-i problema, nu e virus.
rpg zdravan: seria gothic, two worlds
stealth action: splinter cell 1, 2, 3, 4 nu stiu sigur daca te poti juca
shooter: cauta un call of duty ca sunt destul de bune, halo 1, 2, nu stiu daca te poti juca dar incearca spec ops - the line, are o poveste super
daca vrei grafica, cumpara-ti alt pc, eu ti-am dat o referita de jocuri pentru gameplay-ul lor, nu neaparat grafica.
PS: shooter bun e doom 3 happy

2 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Depinde ce gen vrei...racing iti poate merge pana pe la dirt 2, dirt 3, nfs mostwanted 2012, ti-ar merge si gta 4 la cerinte minime, si multe altele asa ca joaca linistit ce vrei, dar daca iti merge sacadat, schimba setarile video la la high la normal sau low

| Mann02 a răspuns (pentru HaKa93):

Dai jocuri de 2012 unei placi video pe 64 de biti... si 2 nuclee, sa nu mai zic de gta 4... bai frate daca nu va pricepeti nu mai vorbiti ca disperati lumea pe aici, scuzat fie-mi.