| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu stiu cum sa incep sunt intr-o relatie cu o fata de 3 luni si eu stiu ca ea ma iubeste. Deci ea vrea sa-i cunosc prietenii mai bine si sa socializez cu ei, dar eu efectiv sunt o persoana mai tacuta si nu prea stiu ce sa spun. Si nu stiu intr-un fel ma simt inferior fiindca toti prietenii ei au bani si da e ciudat... no, parinti au bani, dar fiecare suntem afectati de parintii nostri, mie mi-a murit tatal in 2012 de cancer si da, stau cu maicamea care e infirmiera si nu-i greu, dar ma multumesc cu viata pe care o am, sa spun asa. Eu am 17 ani si ma gandesc nu stiu ca poate chestia cu banii o sa fie un impediment, intr-un fel ma simt prost din cauza asta, dar si rusinat, si nu prea stiu ce sa fac... gen, ea e o fata foarte buna si cuminte si poate ca m-ar intelege dar ti-e rusine sa zici uneori ca nu ai 5 lei de un suc. Ea are bani, taicasu e pompier, dar eu nu sunt genul sa profit de altii. La vara vreau sa ma angajez si nu stiu unde sa imi pot castiga si eu un banut. Ma simt ciudat ca spun toate astea aici dar efectiv nu am cui sa spun. Nu vreau sa fiu beleaua nimanui nu vreau sa incurc pe nimeni, si revenind la subiectul cu banii si prietena, nu stiu oare o sa fie un impediment chestia asta? Ma ingrijoreaza faptul ca fac 18 ani si o sa imi tin majoratul ca un fraier si dupa ce termin licelul trebuie sa merg la facultate si trebuiesc iar bani. Of, of, totul se invarte in jurul banului. Si nu stiu, ma simt neputincios, mi-e teama sa nu o pierd pe fata asta, e buna si poate chiar merita ceva mai bun, nu as vrea sa ma despart si nu stiu... vine ziua ei si imi zicea ceva de genul asa mai subtil incerca sa zica ca nu-i trebuie un cadou de ziua ei, ii trebuie ca iubitul sa fie cu ea. Si anul trecut prietenul a lasat-o de ziua ei si oricum un cadou ii iau, dar na... ma gandesc ce suflet bun poate avea si nu vreau sa-i patez imaginea in fata prietenilor ei, cu starea mea materiala mai precara. Ma gandesc ce sa fac si nu stiu, nu vreau nici sa ma stresez, sper sa ma ajutati cu niste sfaturi. Multumesc mult :/

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai putea sa ii spui chiar ei asta. Tot ce ai scris aici. Sau vorbeste cu ea. Ai discutat despre astea? La urma urmei, daca te iubeste totul o sa fie bine. Daca tine la tine, nimic nu va poate desparti.

| R0R0 a răspuns:

Daca ea tine la tine cu adevarat, nu o intereseaza asa mult situatia ta materiala. Ii poti explica cum sta treaba.