| IngeraşVerde a întrebat:

Buna
Mai simt nasol.Se aproprie ziua mamei mele. adica, mai sunt 4 zile [ ziua ei e pe 5.]
Ea insista sa nu ii cumpar nimic, dar cand ma gandesc ca mai toata lumea cand e vorba de ziua parintilor se gandeste la ceva special. Ea spune sa nu cheltui banii. Dar nu stiu ce cadou as putea sa-i fac. Vreau sa-mi dati o idee utila pentru a strange bani, avand in vedere faptul ca nu sunt la varsta la care pot lucra pentru a strange bani.
1. O modalitate de a strange ceva banuti in cateva zile.
2. Un cadou ieftin.

4 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Ce conteaza daca spune sa nu i cumperi, dovedeste-i exact contrariul.

◕ In legatura cu modalitatiile, eventual sa faci un servici, part-time, dar nu prea stiu detalii ce e pe acolo.

◕ Mai bine ai cere o suma relativa mica de bani, pe care o poti inapoia usor, de la cineva, daca chiar nu ai.

◕ Ai putea sa te orientezi catre ceva dulce, tu stii mai bine, ce lucruri i plac, materiale ca de exemplu o bratara, sau ceva dulce ca si ciocolata aerata, sau o prajitura facuta la comanda, in care sa scrie un mesaj.

◕ Aici e alegerea ta.

◕ La multi ani mamei tale!

| Smokey13s a răspuns:

Un dildo, vibrator ceva de genu...

| IngeraşVerde explică (pentru Smokey13s):

Bine, cadoul asta l-ai facut tu mamei tale?batting eyelashes

| AnaMary95 a răspuns:

Eu zic sa ii faci ceva manual... fa-i o felicitare in care sa scrii ce simti tu pentru ea...mama ta va aprecia mai mult felicitarea ta decat orice cadou cumparatwinking