| Deasonyka a întrebat:

Bună TPU, deci nu stiu cum sa va spun dar nu prea imi place sa dau pe la școală deci îmi cer scuze dacă nu scriu corect. Ideea este ca eu imi doresc foarte mult sa muncesc si am dificultate in a ma integra intr-o societate urăsc persoanele astea cicălitoare, continuam! La mine in clasa in care învăț este predominanta de fete și câțiva băieți, doar ca TPU credeti-ma urasc glumele handicapate, imbecile si de prost gust. Sa vedeți cum la scoală am numai tâmpiți in clasă si un colectiv de **** nici nu îți vine sa te mai duci la școală. Astazi un idiot de coleg ca nu am cum sa îi spun altfel mi-a dat pantaloni jos in fata dirigintei la ora de romana.Gluma extrem de idioata. De atunci nici nu-mi vine sa mai merg pe la școală din cauza colectivului de **** care il am, tocmai de aceea imi si doresc foarte mult sa muncesc sa am in preajma mea persoane cu creierul normal. Avand in vedere ca la școală raman la câteva obiecte gen Tic din cauza absentelor istorie si geografie unu poponaru ala de profesor pune note numai din competente ca la bac m-am decis sa muncesc si imi place foarte mult la cursuri de cosmetica si coafura dar mama spune că nu pot munci daca nu am macar diploma de 12 clase nu mai zic de cea de bacalaureat dar mama ma bate la cap sa intru in șomaj sa pot munci.Eu mam documentat si au spus ca pot lucra si cu diploma de 10 clase doar ca nu stiu cum sa fac mama ma ameninta la 20 de ani cu bătăi si alte cacaturi ca la grădiniță si avand in vedere ca nu ma inteleg deloc bine cu mama eu doresc sa plec la ia in Italia și sa muncesc dar ma bate la cap ca fara acea diploma de 12 clase si somaj nu merg si nu lucrez.Ce draq sa fac nici la scoală nu vreau sa ma duc nici sa ma cert cu maicamea nu vreau, imi doresc doar sa muncesc la acele cursuri unde nu depun efort dar in acelasi timp imi castig existenta.Dar cum maicamea e idioata gaseste soluție repede si ma trimite la bunicmea la vaci la munca. Ma enervează faptul ca orice dorinta orice problema am nimeni, nici macar mama nu ma sustine in ceea ce fac. Spuneti-mi pot munci fara acea diploma de 12 clase si fara somaj? Si ce sa mai fac sa fie bine?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un angajator serios, nu angajeaza persoane fara diploma sau calificare. Intaietate au persoanele cu diploma, si apoi cele fara, deci sansele tale sunt reduse.Nu stiu ce sa zic.

| Jackpot2 a răspuns:

Cu doar 10 clase te poți angaja ca vânzătoaare femeie de serviciu la salubritate ospătarita bucatareasa (la mare în speță în perioada sezonului estival) promoter.