| Valenttina a întrebat:

este cineva dintre voi la stiinte ale naturii? Puteti sa imi spuneti din ce dau teza si bacul? Voi ce parere aveti este greu? Fundita.

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Eu sunt la profilul de stiinte ale naturii, dar in clasa a XI-a. Teze dai la romana, matematica, si biologie/chimie/fizica la alegere, iar BAC-ul nu sunt prea sigura, dar obligatoriu este : romana, matematica, si la fel, la alegere fizica/chimie/biologie. Cred ca se dau si competente digitale (la calculator), examen oral si scris la o limba straina la alegere, iar la romana cred ca e si proba orala, sau incurc eu materiile. Dar in principiu astea sunt.

| Valenttina explică (pentru znstr):

Trebuie sa alegem una dintre cele 3?(fizica, chimie, si biologie-pentru teza)Tu ce ai ales?big grin

| znstr a răspuns (pentru Valenttina):

De fapt am dat asa: matematica, romana si biologie obligatoriu in a IX-a la teza, la BAC e optionala biologia. Pentru teza, ti-as recomanda chimia, mi se pare mai logic de inteles decat fizica, iar materia pentru biologie e putin cam alandala la a IX-a, dar o sa vezi ca in a X-a o sa fie mai simplu, e cu, corpul uman, si e mai usor.