| Felictiy a întrebat:

Hei! Imi puteti spune ce materii si la ce se da teza la stiinte ale naturii? Dar bacul la ce se da? Cate ore faci pe saptamana de "x","y". Este un profil greu?

Răspuns Câştigător
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Buna,bobocel *-*
Daca vei invata nu o sa ti se para greu deloc, din contra, e un profil foarte frumos, pentru mine e un profil usor, sa trecem la lucruri mai serioase.
Matematica; 4 ore
Romana; 4 ore
Fizica; 3 ore
Chimie; 2 ore, asa a fost in cazul meu
Biologie; 2 ore
Logica; 1 ora
Desen; 1 ora, Muzica; 1 ora
Geografie; 1 ora
Engleza; 2 ore
Franceza; 2 ore
Sport; 1 ora
Istorie; 1 ora
Informatica; 1 ora
TIC; 1 ora
Iti urez spor la invatat si succes *-*
p.s. Sper ca n-am ratat vreo materie; D

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

A,si la BAC dai romana mate si ai de ales a 3-a materie bio/chimie/fizica; 3

| Catrice a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Eu am avut 2 de TIC, informatica și sport.
În a 10-a intra psihologia, a 11-a economia, a12-a filosofia.

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru Catrice):

La mine a fost diferit, noi fiind o clasa combinata suntem 14 bio-chimie si 8 mate-info sectie germana, si in a 9-a am facut 3 ore de info si una de TIC, dar ora aia de TIC s-a transformat in info si ea;-;

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu este un profil greu.
Esti prea stresat din cate vad, calmeaza-te. La bac o sa dai la romana ca cei de pe mate-info dar la mate o sa dai M2 in loc de M1, ceea ce este putin mai usor.
Eu cand am facut liceul am fost pe mate-info si pot sa-ti spun c-a fost usor, in afara de cateva materii stresante si fara nici o legatura din punctul meu de vedere cu profilul ca de exemplu biologia. Nu c-a fost grea, era doar de tocit, ceaa ce nu ma pasiona.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

P.S: Ti-am zis de mate-info pentru ca profilele astea seamana foarte mult intre ele. Diferenta este ca la mate-info faci mai multa informatica si la stiinte mai multa biologie.