| Irisfrumusika192q a întrebat:

Buna TPU! Eu am o pasiune foarte mare pentru scris, ador lucrul asta prin el traiesc, as vrea sa le spun si prietenilor mei dar nu stiu cum vor reactiona. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| cosmina92 a răspuns:

Hey! happy Ce frumos iti place sa scrii love struck iti este frica de reactia lor, iti este teama ca vor rade de tine? de ce? ( ai spus ca iti sunt prieteni.) daca iti sunt prieteni de ce sa rada de tine? sti si eu am facut aceasta prostie in viata fara sa realizez ca nu sunt alte persoane de pe strada sunt prietenii mei si nu are rost sa ascund lucruri, sa ii mint, sa imi fie frica de reactia lor, poate ai aceasta teama ( pentru ca ai intalnit oameni pe care iai numit prieteni si la greu au plecat, nu au fost prieteni adevarati) eu spun ca poate chiar ai talent si nu se merita sa ti acel talent ascuns si daca se vor rade de tine nu iti sunt prieteni stiu asta din propria experienta si de ce ai suferi dupa ei daca ei au plecat ( nu te meritau ) si mie imi place sa scriu din pacate eu nu pot sa scriu doar cand sunt trista si din acest fapt tot ce am scris este trist dar in acelasi timp adevarat! big grin P.S ESTE FOARTE GREU SA RECASTIGI INCREDEREA!

3 răspunsuri:
| CamiiBăă a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le spui. Daca iti sunt prieteni, nu o sa rada de tine sau alte chestii de genul asta. Daca vor rade insemna ca nu te apreciaza asa cum esti si ca nu iti sunt prieteni adevarati. Oricum fiecare are o,, pasiune'' iar a ta este scrisul, poate candva o sa te faci scriitoarewinking.

| Ingriduuu a răspuns:

Eu zic sa le spui pentru ca prietenii adevarati te vor accepta asa cum esti... daca nu te accepta inseamna ca doar s-au folosit de tine...
Cel putin eu asta zic
Funda plz

| LaNoryy a răspuns:

Pai daca sunt prieteni adevarati nu ar trebuie sa iti fie frica. Asta esti tu.Nu trebuie sa te ascunzi.