| DeeDeeTa a întrebat:

eu iubesc desenul si desenam de la 2-3 ani si cand trebuie sa se duca cineva din clasa de la mine la concurs de desen eu sunt aleasa si desenez destul de frumos(zice toata lumea) dar imi place si actoria foarte mult si cateodata afara cu prietenii facem mici scene iar eu sunt vedeta principala pentru ca joc cel mai bine de acolo,insa imi place si cantatul iar doamna de muzica m-a luat la corul scolii iar prietenii imi zic ca eu am o voce buna unii zic ca foarte frumoasa dar cand ma duc cu parintii undeva,la magazin prieteni,cunostinte, vanzatoare etcc i spun mamei mele ca sunt foarte frumoasasi si inalta sa ma duca la modeling sau manechin... spre ce spuneti sa ma indrept? fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Ancien a răspuns:

Buna:*
Pai. la ce te pricepi cel mai bine dintre tot ce ai mentionat in intrebare?
Ce iti place cel mai mult?
La asta sa te gandesti si dupa ce ai ales, incearca sa faci mai bun acel talent.
Si in viitor poate reusesti oricum eu iti urez bafta si sa devii ce iti placewinkinglove struck

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Hey.
Nu e usor sa-ti planifici viitorul. Si este mult de munca la orice ai alege deoarece la desen trebuie sa iei cursuri banuiesc sa urmaresti un liceu de arte si eu stiu ca nu se castiga bine din asta, cel putin aici in Romania. Ar trebui sa te axezi pe creatie, adica sa creezi haine, cam asta se cauta acum aici.
PS. Imagineaza-ti ce o sa trebuiasca sa pictezi, pentru ca sunt multi copii talentati care sunt niste genii in domeniul asta si abia reusesc sa supravietuiasca.
Cu teatrul - clar trebuie sa iei cursuri. Si eu am tangente uneori: concursuri, evenimente. Dar stiu ca nu am sanse desi am luat cateva premii, pentru ca trebuie sa fac niste cursuri ( nimeni nu ma va primi nicaieri fara, sunt multe lucruri de invatat). Treaba e ca teatrul e mult mai greu decat filmul, de aceea eu tind spre actrita si ma gandesc sa fac o facultate de acest gen, dar afara din tara.
Cantat -> pfff in ziua de azi e atat de greu sa te lansezi, mai ales daca nu ai pile sau ceva.
Trebuie sa iesi in evidenta, sa ai o voce deosebita si sa incerci la inceput sa nu faci muzica comerciala.
Cat despre modeling costa o avere. Trebuie sa ai multi bani ca sa intri in lumea asta, de exemplu am incercat sa ma duc cand eram mai mica si imi cerea 10 milioane pentru un amarat de album.
Ai putea sa incerci la next top model laughing. Dar sa stii ca si aici ca si la teatru, unii o sa iti propuna sa treci prin patul lor ca abia apoi sa ajungi unde ti-ai propus.
Deci orice ai alege e foarte greu. Trebuie sa depui multa munca si sa iti doresti cu adevarat. Numai tu poti alege, eu ti-am zis pe scurt cam ce te-ar astepta.
Succes sa devii ceea ce doresti. Sper sa auzim de tine peste vreo 10 ani love struck

| thegatekeeper a răspuns:

Incearca sa te gandesti bine in legatura cu ceea ce te-ar atrage cel mai mult sa faci, pe viitor. Pe langa alegerea ta, ar fi indicat sa ai si un 'plan B', in caz ca nu reusesti cu ceea ce ti-ai propus, in special fiindca este destul de dificil sa ai succes intr-un timp scurt in domeniul artistic. Si eu desenez de cand ma stiu si pot spune ca ma pricep din ce in ce mai bine. Mi-ar placea sa lucrez ceva ce implica desenul, grafica, insa o optiune mai realista este sa devin translator (al doilea plan al meu). Ca sa iti dai seama ce ti s-ar potrivi cel mai bine, gandeste-te daca ti-ar conveni sa practici profesia respectiva pentru tot restul vietii, cu toate avantajele si dezavantajele pe care aceasta le implica.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Normal.Si mie imi place desenul si nu ai ce pierde. Poate in viitor vinzi desene(se vand la vreo 30-70 lei cred).

Răspuns utilizator avertizat
| DeeDeeTa explică:

Va multumesc tuturor...:*