| taikuna a întrebat:

Buna TPU... Eu la anul trec in clasa a 9-a si as vrea sa ma duc pe filologie... Ce parere aveti e usor sau greu?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu,nu este deloc greu,si eu vreau sa dau tot la filologie. Urasc matematica insa ador romana si limbile straine,deci,e cel mai potrivit profil,dupa parerea mea. Daca iti doresti sa dai la filologie,fa-o,nu o sa iti para rau.,Decat sa mergi la un profil precum stiinte ale naturii unde faci atat de multa chimie si biologie de o sa simti ca o iei razna sau la un profil precum mate-info,care nu mai lasa loc de comentarii,eu zic ca la filologie este foarte dragut,ce poate fi mai frumos decat limba pe care o vorbesti? Si,in plus, faci limbi straine, care iti sunt de folos atat in prezent si iti vor fi si in viitor. Orienteaza-te catre un profil la care stii ca faci fata si totodata, un profil potrivit catre inclinatiile tale[uman, real]. Sper ca te-am ajutat!happy

3 răspunsuri:
| PapushaDeCristaL a răspuns:

Eu sunt la filo....iti zic sa te duci acolo caci e super fain mai ales daca nu iti place matematica

| Brâncuşi a răspuns:

Ţinând cont de calitaţile tale şi de stilul tău în care înveţi cred că ţi se potriveşte acest profil fiecare dă unde crede că poate şi face faţă, filologia nu este un profil greu doar că vei da şi teza la latină din câte îmi aduc bine aminte, o zi bună!

| a răspuns:

Si eu tot la filo m-am gandit sa dau, si am 4 motive:
1. URASC matematica
2. imi place mult romana
3. cica e un program foarte relaxat
4. vreau sa dau la litere dupa, si am nevoie de filo.
eu spun ca e o alegere super. o zi buna!