| Shilpa a întrebat:

Eu si prietenele mele ne-am gandit ca in noaptea de Hallowen sa mergem in cimitir.
Dar eu sunt mai fricoasa de felul meu si am iluzii.
Ce credeti ar fi ok daca merg?
Vreau sa merg doar eu cu inca 2 prietene.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu vrei sa te duci nu te duce. Oricum, este un cimitir, nu este nimic deosebit.
Cand eram mica si veneam de la scoala, daca voiam sa o iau pe o scurtatura, trebuia sa trec intotdeauna printr-un cimitir. Asa ca ti-o spun din perspectiva unei persoane care a trecut prin cimitir de peste 100 de ori in toate momentele zilei, singura sau cu colegi (pentru ca preferam intotdeauna scurtatura in locul confortului laughing), nu este nimic deosebit intr-un cimitir.
Insa, daca sunteti mici, v-as sfatui sa nu va duceti, in mare parte pentru ca puteti da peste alte pericole, precum oameni ai strazii care stau acolo, vagabonzi sau caini. Eu am dat peste astfel de creaturi si crede-ma ca nu este foarte placut sa alergi de iti sare inima de o haita de caini nebuni.
Daca vreti sa faceti ceva tipic acestei sarbatori, stati acasa, costumati-va in ceva, cititi povesti de groaza, uitati-va la filme de groaza etc.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mortilor din Romania nu le pasa de rahatul ala de sarabatoare importata din SUA

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing ce haios ai spus-o si tu. ca si cum " nu le pasa de alea din SUA dar de alea din ROmania dar"

| Shilpa explică (pentru suntserios):

Stiu big grin Dar noi ne-am gandit ca poate nu o sa mai avem astfel de ocazie. Deoarece cu greu m-a lasat mama sa ma duc la prietenele mele si nici nu i-am spus unde o sa merg. I-am zis ca o sa stam si o sa facem diferite activitati...

| suntserios a răspuns (pentru Shilpa):

Ocazie? zici ca a inviat michael jackson, tine un concert si e singura ta sansa sa il vezi... wtf? e un cimitir, poti sa te duci si cu cortul acolo daca vrei, daca nu anul asta, la anul, maine, poimaine, de ziua ta samd

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu este o idee bună cu cimitirul, m ai ales in situatia ta daca esti fricoasă, cine stie ce ti se poate intimpla din cauz fricii, cel mai bine vorbeste cu cei care au organizat asa ceva si spune le ca tu nu rezisti, vorbeste si cu părintii tăi, toate prostiile de la Ameicani le copiati? Altceva mai bun nu stiti? Face ti lucruri din care chiar sa invata ti ceva, nu sa va speriati ca prostii in cimitire, asa ceva e de film de groază. Ce vârstă ai si de unde esti? Mersi.

| SAxelandru a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa nu faci ceva ce iese din zona ta de confort.Limiteaza-te la ce stii ca nu iti face rau! Ne-am uitat prea mult la filmele astea americane dar asta nu inseamna ca trebuie sa le copiam prostioarele happy Recomand sa va duceti la disco si sa va distrati(in cimitir nu este ceea ce cautati )De obicei intr-un grup se stie cine este mai fricos si tocmai acelei persoane ii se insceneaza ceva ca sa il sperie, asa ca ai grija.Pe curand

| Shilpa explică (pentru SAxelandru):

happy Eu nu sunt de disco