| Sadboy88 a întrebat:

Bună, TPU! Eu sunt elev in clasa a 10-a la Colegiul Economic din Bacău si as vrea ca in clasa a 11-a să mă transfer la Liceul de Artă din orașul cu același nume menționat mai sus, pe profilul canto. Cei care sunteți elevi acolo la Liceul de Arte, îmi puteți spune cum pot să fac să mă transfer si sa-mi spuneți pașii pe care trebuie sa-i urmez? Aștept răspunsul vostru cu mult interes.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1.Mergi la liceul unde vrei sa te transferi sa depui cererea de transfer sis a te interesezi daca esti eligibil sa te transferi.
2. te interesezi la secretariatul liceului la ce materii trebuie sa dai examene pentru diferente de materii
3. te interesezi de datele examenelor
4. media ta generala trebuie sa fie mai mare, ca a ultimului intrat la clasa unde vrei sa te tarnsferi, ca sa fii eligibil
5. ti se va comunica oricum daca mai sunt locuri in clasa, sau nu se mai accepta transferuri.

| Sadboy88 explică (pentru Violleta2022):

Pai când voi da probele acelea de aptitudini de la liceul de artă? După ce-mi încheie mediile la liceul unde sunt acum?