| MinionDodo a întrebat:

Eu sunt in clasa a VIII-a si la final se face cursul festiv si trebuie sa spun ceva despre profa de desen. Puteti va rog sa imi dati ceva exemple, ca nu am idei. Eseul trebuie sa fie de minim o pagina de foaie A4.

Răspuns Câştigător
| Lavynya95 a răspuns:

Pai incepi sa spui lucruri ceva de genul "Din clasa a 5 si v-am vazut prima oara am simtit ca imi veti fi ca o familie, si acum la sfarsit imi dau seama ca acel sentiment nu m-a insela. Intr-o familie adevarata exista si certuri si neintelegeri, dar tot intr-o familie exista impacare, dragoste, iertare, respect. Toate aceste lucruri eu le-am gasit aici si toata viata imi voi aminti si voi aprecia acest lucru. " bla bla bla"Profesorii, ceilalti parinti ai nostri, au dat tot ce au avut ei mai bun. Timp, energie, rabdare, afectiune, toate aceste lucruri minunate le-au investit in noi, ca noi sa devenim niste adulti responsabili. Ei ne-au invatat o multime de lucruri in toate domeniile. Scumpa noastra profesoara de desen. Prin existenta ei, noi ne-am dezvoltat acea latura artistica, acea limba a picturii care doar inima si sentimentele o pot vorbi. Ne-a ghidat pe acest drum si a fost mereu acolo cu noi cand nu am inteles anumite lucruri. O iubim si o respectam pentru asta, si ne vom aduce aminte de ea mereu cu o inima zambareata." bla bla bla "Iar acum, cand constientizez faptul ca toate s-au sfarsit, simt un gol in inima. Lacrimi, zambete, suspinuri, rasete, toate aceste lucruri le pastrez cu drag in inima mea si nu le voi uita niciodata. Acum e timpul sa trecem la urmatorul capitol din cartea vietii. Nu pot sa dau timpul inapoi, dar pot mereu sa intorc pagina ca sa imi reamintesc timpul cu voi. Va iubesc". Sper ca te-am ajutat cat de cat. Funda? happy