| MaeRi a întrebat:

I have a question. O prietena de-a mea este penticostala, si m-a invitat la botezul ei O_O? Da ciudat...nu prea am inteles ce vrea sa insemne asta, probabil din cauza ca a implinit 18 ani? I don't know. Vreau sa stiu daca le ei se duc un cadou ceva si ce fel de cadou? Si daca trebuie sa te imbraci intr-un anumit fel sau ceva de genu? Chiar nu stiu despre aceasta religie. Daca sunteti penticostali va rog frumos sa imi ziceti si mie.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Eu nu am nici o treaba cu pocaitii,nu sunt de-a lor dar sa iti spu ceva:ai maaare grija la vestimentatie!
eu am mers la o nunta de ceva din-astia,nu stiu exact ce rau si iti dai seama cum se merge la noi la nunta,fustita sexi,par,machiaj,etc! dintr toate prietenele mele a mea era cea mai scurtahee hee si noi nemaifiind la ssemenea evenimente de ale lor habar nu aveam ce ne asteaptalaughing noi eram din oradea,nunta in arad!
si cand am intrat in biserica la ei,tota klumea la mine:-o:-o aaaa:-o laughinglaughing eu cu rochita mea laughing
dupa ce am iesit afara mi-a zis un prieten ca a zis ceva batran "uita-te la asta ca a venit dezbracata"laughing)
si bineinteles ale lor erau toate cu rochii pana in pamant,nemachiate aproape deloc,poate putina pudra si ccu capul acoperit! eu tapata, machiata si etclaughing
iti dai seama ce penibillaughing)
dar mna, nu ne-a avertizat nimeni inainte! mai ales pe mine ca intotdeuna sochez cu tinutele mele pentru ca sunt foarte stricta in ceea ce priveste vestimentatiabig grin si imi place sa fiu mereu cea mai ceabig grin
asa ca ai grijalaughing!
maine o sa iti spun cam despre ce e vb daca te mai intereseaza ca am o prietena de aceeasi religie! o sun la dimineata si o intreb si o sa iti spunwinking

19 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Deci,am vb cu prietena mea acum si mi-a zis ca trebuie sa mergi imbracata decent! adica, poti sa iei ceva pantaloni si o camasa sau poti sa iei o fusta pana la genunchi!
cat despre cadou a zis ca trebuie sa duci flori, ca flori se duc de obicei dar nu este neaparat sa iei si ceva cadou! depinde cat de buna prietena iti este! daca vrei sa ii iei cadou a zis ca poti sa ii iei ceva tablou care sa aiba ceva citat din biblie sau ceva tablou cu semnificatie religioasa!
sper ca te-am ajutat!tongue

| MaeRi explică (pentru AlinaaAli):

Hey,da iti multumesc muuuuulttt!^_^

| Jigsaw a răspuns:

Nu-i nevoie să amesteci limba engleza cu limba română.

| MaeRi explică (pentru Jigsaw):

Daca vroiam puteam sa scriu fiecare cuvant in alta limba,fiecare vorbeste cum vrea,face cum vrea,in TPU nu scrie la reguli ca nai voie sa faci asta, atata timp cat nu am incalcat regula de pe TPU, e bine!

| AlinaaAli a răspuns (pentru MaeRi):

Probabil nu a stiut ce inseamna acele cuvinte in engleza si nu a reeusit sa iti raspunda la intrebare, de aceea s ofticat asalaughing)

| MaeRi explică (pentru AlinaaAli):

Probabil laughingImi dai si mie id tau? Ca sa imi zici pe mess ce ai vb cu prietena ta?

| AlinaaAli a răspuns (pentru MaeRi):

Alinalazea75

| Jigsaw a răspuns (pentru MaeRi):

Eşti cam ofticată de felul tău, din câte văd, am spus că nu e nevoie să amesteci cele 2 limbi, nu că a incălcat regulile sau ceva de genul.Nu am nimic impotrivă, dar suntem şi aşa destul de denaţionalizaţi.

| Jigsaw a răspuns (pentru AlinaaAli):

Hei,pirand-o,facem pariu că ştiu mai multă engleză decât tine,şi MaeRi la un loc? Hai că nu-mi place să mă laud,dar gândeşte-te că faci nişte presupuneri despre o persoană pe care nici nu o cunoşti,şi,care, poate, ţi-e superioară din mai multe puncte de vedere.O zi bună.

| MaeRi explică (pentru Jigsaw):

Aha...okey doar ca asa s-a inteles oricum...dar chiar daca nu este nevoie.eu nu schimb felu de a vorbi pentru asa ceva,adica nu stiu daca ai observat dar cam toata lumea incepe sa foloseasca jumate engleza jumate romana,si nu numai generatia asta dar si inainte se foloseau., mai ales franceza, vorbeau juma- juma.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Jigsaw):

Pirand-o?hee hee)
hai ca m-ai facut s rad!
acolo la tine in satra asa se vb?hee hee
nu ma intereseaza "superioritatea" tahee hee si nici chef de conversatie nu am!
trebuia sa lasi fata sa vb cum vrea!
o zi buna si tie!

| Jigsaw a răspuns (pentru MaeRi):

Mă bucur că ai inţeles la ce mă refeream.O zi bună iţi doresc.

| MaeRi explică (pentru AlinaaAli):

Ehh...acum asta e laughing

| Jigsaw a răspuns (pentru AlinaaAli):

Haha,sunt român.Am spus pirand-o pentru că m-a enervat prostia care ieşe din tine ca apa dintr-un robinet.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Jigsaw):

Serios?laughing)
cat ma bucur ca mai exista inteligenti ca tine ca sa ne acopere pe noi prostiibatting eyelashes
vezi ca lauda de sine nu miroase a binewinking

| Jigsaw a răspuns (pentru AlinaaAli):

Nu meriţi timpul pierdut pe care il petrec argumentând cu tine, eşti incuiată. Servus!

| AlinaaAli a răspuns (pentru Jigsaw):

Atunci de ce nu iti folosesti timpul pretios la altceva?

bye bye :*

| kira30 a răspuns:

Iti dau un sfat : Nu te apropia de sectanti din punct de vedere religios ca o sa-ti schimbe total convingerile asupra religiei, (daca esti ortodoxa, asa sa ramai) in rest puteti avea relatii de prietenie.
Sa ai grija la vestimentatie.Sa ai imbracaminte decenta si in legatura cu cadoul....Cumpara-i o carte religioasa sau un obiect religios.Dar sa ai grija la ce cumperi, sa-r putea sa-i jignesti religia si pe ea. Daca e intelegatoare te iarta. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| AdiMrr a răspuns:

Eu sunt penticostala. Cred ca stii ca botezul este un legamant cu Dumnezeu in care spui ca vei incerca sa ii urmezi calea. La noi botezul sa face cand esti pregatit sa marturisesti ca nu o sa te lepezi de El. Le recomand tuturor sa mearga la biserica penticostala. Credetima acolo este o alta viata cu oameni care se ajuta intre ei, cu prieteni adevarati.