| LoveMary a întrebat:

Ieri a fost ziua mea de nastere si azi ma intalnesc cu niste prietene(party). Problema e ca nu stiu cum sa ii prind parul. Mentionez ca am placa de indreptat parul si am parul mediu, dar nu vreau sa trebuiasca sa folosesc fixativ.Idei? O sa ma imbrac cu o rochita albastra happy FUNDA

1 răspuns:
| Anonimusctrl a răspuns:

La moda este "coada de cal"(prinsa in crestetul capului,foarte strans,iar coada sa fie indreptata) daca nu te prinde, poti incerca impletiturile(cele rusesti imi plac cel mai mult), dar depinde si de preferintele tale si de cum te prinde fiecare coafura. daca este un party lejer doar intre voi fetele, poti incerca un coc lejer cu cateva suvite lasate pe care le poti ondula putin cu plasa sau ondulatorul. daca este ceva mai elegant, sau vrei sa straluceti poti sa-ti indrepti parul si sa-ti intorci (in interior) bretonul si partile din spre fata (intelegi ce vreau sa zic) sau poti sa-ti ondulezi (lejer) tot parul(cu placa) ai grija cum te fardezi..sa nu fie excesiv distractie placutaaa si la multi ani! happy