| Andreeiutzav a întrebat:

ieri am dat test la mate(neasteptat), dar era din lectia de zi si il stiam, insa eu sunt cam emotiva adica ma gandeam dk nu e bine sau dk e bine si incepusem sa transpir, nota a fost mica(6) insa mie nu imi este de nota pentru ca o indrept astazi am geometrie si o sa ii cer sa ma asculte, intrebarea e ca de ce la teste nu stiu nimic transpir chestii din astea, iar la ascultare iau 8-9, in loc sa fie invers?
Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Ar trebui sa iti iei inima in dinti sa-ti faci curaj si in loc sa te gandesti ca nu faci bine sa spui in gandul tau stiu lectia si voi face bine si scrii imediat ceea ce stii fara sa iti pui o mie de intrebari sau ganduri in mintea ta.Ai incredere mai multa in tine ca asa vei obtine si rezultate bune la scoala.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

N-ai încredere în tine. La oral, la tablă, e și profa, și colegii, te simți mai puternică... La test ești tu singură, învață ca lumea și nu o să mai ai frica asta. Frica apare atunci când nu înveți prea bine și nu știi dacă e bine ce ai făcut sau nu. Învață ca lumea, nu de flori de măr.
Baftă

| PinkkRosee a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut? Ce mai poate sa-ti scada din nota? Daca are o impresie buna despre tine, va vrea sa te asculte.

| changedgigi a răspuns:

Eu unul sunt mai panicat cand ma asculta.Cand e test, trage aer in piept, calmeaza-te si gandeste-te de doua ori inainte sa scrii si totul iese binehappy