| MTSmatsmts a întrebat:

Ce ma fac daca îmi e frica de ascultare la mate?
Maine am ascultare ca n am nota și chiar dacă știu toată lecția pe derost când ma scoate în fata clasei efectiv uit tot și în plus nu ajuta faptul ca doamna de mate e "glumeata". Chiar nu știu ce sa fac pentru ca vreau nota mare ca am pana acum numai 6 la test și vreau sa iau măcar 9

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca in nici in ultimul moment nu te poti calma, poti sa-i spui doamnei profesoare ca stii lectia, doar ca de la emotii te-ai blocat. Si daca este de treaba, te va ajuta ea la inceput sa-ti mai dai drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu că la mate faci mai mult exerciții la ascultare, nu reciti definiții învățate pe de rost ca la alte materii.

Repetă în pauza lecția ca sa nu o uiți.

| mariaaaa18 a răspuns:

Încearcă să nu te agiți înainte, până la urmă dacă ai zis că știi sunt sigură că vei lua notă mare, nu are rost să te agiți având în vedere că știi lecția! Încearcă să nu te lași intimidată și nu te judeca nimeni! Toți mai greșim, mai recapitulează puțin.