| AnimefangirlYaoi a întrebat:

Buna,tpu....Ieri mi s-a furat telefonul...Nu stiu ce sa fac,va rog,ajutati-ma. Aveam date imporatante acolo.

Din fericire,nu este la abonament, l-am incheiat acum 2 saptamani,am cumparat alt numar, si boom!
Cineva mi-a furat telefonul.Eu am multe banuieli.

Pe acea cartele mai aveam credit pana pe 22 martie.Ce poate face acea persoana,imi poate face costuri suplimentare?
Imi poate provoca mari pagube?

Am IMEI ul telefonului,desi am incercat prin FIND MY PHONE, nu am reusit nimic!

Credeti ca politia poate ajuta in acest caz?
Am mesajele pe care le-am dat parintilor mei cu putin timp sa ajung acasa.
Am sunat persoana respectiva.Nu a raspuns,iar atunci cand am mai incercat ultima data, a raspuns.Nu a zis nimic!

Vreau sa o sperii cumva,daca nu voi depune plangere si voi lasa IMEI-ul politiei.

Nu imi este asa mare parere de rau fata de telefon,mai mult de datele de el... aveam Instagram,Whatsapp,Magazin Play si multe alte aplicatii...

Of,va rog, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Și ce faci aici?rolling on the floor
Du-te la poliție, măcar atât să facă și ei.laughing A da, imediat după ce ți s-a furat trebuia să mergi la poliție, între timp ăsta poate să-l vândă și așa mai departe.happy iar tu să rămâi cu mâna-n gură.

| AnimefangirlYaoi explică (pentru NAT0):

De fapt stiu cine mi l-a furat, dar nu pot face nimic.Acea persoana nu recunoaste nici moarta...o sa incerc sa o fac sa cedeze psihic.