| flawlesssssss a întrebat:

Îmi aminteam de prima săptămână de când eram boboacă și de întâlnirea bobocilor și mi-a ieșit în evidență un aspect ciudat.
Eu sunt mai timidă, așa că la întâlnire nu am vorbit foarte mult având în vedere că nu cunoșteam pe nimeni. Să fiu sinceră, niciun boboc nu prea vorbea, cei care vorbeau erau cei de la clase mai mari, organizatorii. Ce mi-am amintit a fost că toți elevii de la clase mai mari, la întalnire, mi-au spus ca sunt cam timidă și nu prea vorbesc și mă băgau în seama excesiv, deși niciun boboc nu vorbea și acum mi se pare ciudat. Aceeași situație și în prima săptămâna din clasa a 9-a, erau copii mult mai timizi, pot spune că colega mea de banca nu vorbea încat unii colegi de abia i-au reținut numele până în semestrul al doilea. Și totuși, în primele zile, mă întrebau colegii de ce nu vorbesc și dacă sunt timidă, uneori mai făceau și glumițe. Acum totul este bine, ne întelegem perfect, pentru că eu sunt timidă doar la început, apoi nu mă mai opresc din vorbit laughing
Întrebarea mea este, credeți că ies în evidență într-un mod rău sau care credeți că este problema?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu te suparai ca te bagau in seama, altii poate se suparau / nu raspundeau.