| XxiNSaNiTYxX a întrebat:

Sunt boboaca si saptamana aceasta voi lua parte la Intalnirea Bobocilor pentru a imi intalni vitorii colegi.
Ideea este ca eu sunt foarte timida si retrasa in general. Nu ma descurc in a comunica cu persoane noi. Pur si simplu nu am stat nicioadata bine la capitolul sociabilitate.Nu ma pot deschide decat cu persoanele pe care le cunosc si in care am incredere. Mie teama sa nu ma fac de ras.
In general ce se discuta la Intalnirea Boocilor?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Se discută despre mediile elevului, despre ei în general bla bla bla.
Nu trebuie să te sperii. Și eu sunt așa, mai timidă. happy
Noii tăi colegi te vor aprecia pentru faptul că ești tu.
Nu-ți face griji, îți va plăcea să cunoști persoane noi. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! POi n-ai de ce sa te temi, baga-te in seama daca ei vor fi colegii tai in viitor nu ai ce sa te temi si cu asta basta!:p nu trebuie nimeni ce trebuie sa faci, decat daca e spre binele tau!
P.S. Curajul inseamna rezistenta la frica, stapanirea fricii, nicidecum absenta fricii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut sa spun ca nu trebuie nimeni sa iti spuna ce trebuie sa faci... scuze

| vaali13 a răspuns:

Faptul ca socializezi nu te obliga automat sa ai incredere sau sa fii deschisa, pur si simplu e comunicare care poate pe parcurs duce la cele doua enumerate mai sus, bafta

| XxiNSaNiTYxX explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunusurile acordate. Toate au fost foarte motivante; simt ca am un strop de incredere datorita ceea ce mi-ati spus. O sa am in vedere toate sfaturile. happy