| anonim_4396 a întrebat:

Imi dati va rog un verset din Biblie de unde sa se inteleaga ca toti sunt fratii nostri?
Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ioan 3:10: „Prin aceasta se cunosc copiii lui Dumnezeu și copiii Diavolului. Oricine nu trăiește în neprihănire nu este de la Dumnezeu; nici cine nu iubește pe fratele său."

Ioan 12, 10-12a
10 Eu, Ioan, am auzit un glas puternic în cer care spunea: "Iată, acum a venit mântuirea, tăria şi împărăţia Dumnezeului nostru şi puterea Unsului său! Căci a fost izgonit învinuitorul, cel care îi acuza zi şi noapte pe fraţii noştri înaintea lui Dumnezeu. 11 Dar ei l-au învins prin sângele Mielului şi cuvântul mărturiei lor; pentru că nu au ţinut la viaţa lor, primind chiar moartea. 12a Pentru aceasta, bucuraţi-vă, cerurilor şi toţi cei care locuiţi în ele.