| trocki1238238409238409 a întrebat:

Buna TPU! Imi place sa joc pubg foarte mult, dar nu despre asta e vorba(nu vreau raspunsuri cu ce faci cu viata ta....Pana la urma fac ce vreau cu viata mea). Ideea e ca, in ultima vreme sunt extrem de agitat si speriat de adversari in meciuri si nu mai gandesc si sunt eliminat din meci foarte repede. Sunt si momente in care castig incredere, in care sunt calm si pur si simplu parca sunt alt jucator, dar nu dureaza mult si din nou devin foarte agitat si joc fara sa gandesc. Ce ar trebui sa fac sa fiu linistit in fiecare meci si sa joc asa cum ar trebui, mereu?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare!

In primul rand este bine ca ai constientizat o oarecare problema, indiferent de natura sau de... gradul ei. Da, deseori cand te joci, intri in acea stare de imersiva, si nu mai constientizezi alte ganduri sau ce se intampla in exterior.

Pentru a putea sa fii constient mereu, indiferent ce faci... iti trebuie exercitiu, exercitii de respiratie, meditatie, sa observi ce ganduri iti vin in minte.

Cand incepi sa te joci, incearca sa ramai calm si constient pe ceea ce faci, sa te gandesti la ce iti trece prin minte acum happy

Bafta!

3 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Câți ani ai?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

DoarBogdan tia răspuns foarte bine!

Mulți înainte bafta numai bine