| Ilie_Tudor_Nicolae_1979 a întrebat:

TPU imi puteti explica si mie care e treaba cu liceul militar? Sunt in clasa a 7-a dar deja ma gandesc la viitor happy vreau sa stiu mai exact daca liceul militar il faci dupa ce termini cla. a 8-a. Si daca matematica e importanta. Eu unul nu am nici o treaba cu matematica dar la restul materiilor excelez. Mai ales sport si engleza. Cel mai bun raspuns primeste automat funda si multe multumiri din partea mea. happy

1 răspuns:
| AdelaElena88 a răspuns:

Fratele meu este clasa a 10-a la un astfel de liceu. Da, este important sa stii matematica, daca vrei sa urmezi acest liceu ( multi intampina batai de cap, pentru ca treaba nu e intocmai usoara) dar daca vrei sa urmezi acest liceu si cel mai important daca iti doresti o cariera militara si ai ambtitie sunt sigura ca o sa te descurci. Daca nu, poti face meditatii, in cazul in care nu intelegi. Mult succes in continuare!