| Giani31 a întrebat:

imi ziceți si mie cum fac un coleg de clasa sa nu se mai ia de mine?

Răspuns Câştigător
| g00dmorning a răspuns:

Incearca sa il eviti si ignora-l.

| Giani31 explică (pentru g00dmorning):

Cu acest tip de oameni nu rezolvi nimicu cu vorba buna si nu mais bate cu el

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Il spui doamnei.

| Giani31 explică (pentru T0T):

Sunt clasa a 12-a așa că asta ar fi opilăros dar mersi de raspuns

| Divy a răspuns:

Îi spui că ai erecție laughing și că îl placi

| mnbvf a răspuns (pentru Divy):

Și apoi să descoperi că tipul e gay, fenomenal rolling on the floor

| Divy a răspuns (pentru mnbvf):

Eeh măcar ai scăpat de bătaie și acum te protejează, mai puțin ca capră laughing

| mnbvf a răspuns (pentru Divy):

"ca capră" cacofonistule laughing

| Divy a răspuns (pentru mnbvf):

Caco? E caca laughing și era special pentru tine blushing

| FaraNume1245 a răspuns:

Te iei si tu de el sau il bati, altfel nu scapi de oameni dintr-astia.

| GreenVoid a răspuns:

Bate l. Oricum esti a 12-a si nu l mai vezi.

| mnbvf a răspuns:

Vorbești cu dirigintele/diriginta, ori îl ignori, ori îi arăți că ești mai tare și nu te intimidează.

| Giani31 explică (pentru mnbvf):

Face schimb de insulte copilărești si ma enervează

| Kuroo a răspuns:

Pur si simplu ii explici cu vorba buna. Daca te vede serios, se va simti jenat de comportamentul lui. Daca incepi cu injuraturi si agresivitate, mai mult il provoci. Incearca sa abordezi o tehnica a limbajului mai formala, demonstrand ca nu te cobori la nivelul sau.

| August99 a răspuns (pentru Kuroo):

Bun raspuns

| August99 a răspuns (pentru Kuroo):

Il rogi frumos si serios sa termine si daca nu termina vorbesti cu cineva sa-l ''scuture'' putin.

| Odysea a răspuns:

Il ignori.

| Giani31 explică (pentru Odysea):

Am încercat și nu a mers