| iuuuliiiaaa a întrebat:

Imi zice-ti si mie o carte cu vampiri, ceva in gen Saga Amurg. Multumesc oricum :* happy Dau funda; x

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Sange albastru-Melisa de la Cruz (ador volumele :X )
Vampirii sudului, Vampirii din Morganville, Academia vampirilor
si multe alte titluri de carti interesante aici : http://biblioteca-prafuita.blogspot.ro/......mpiri.html
Daca ti le-as scrie pe toate care mi'au placut as depasi nr maxim de caractere, daca exista asa ceva :))

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu stiu daca vor fi pe gustul tau, fiindca sunt mai vechi, dar personal le gasesc de zeci de ori mai bune decat cele "contemporane" cu vampiri.
- Salem's Lot de Stephen King.
- Cronicile Vampirilor de Anne Rice, in special primele 4 carti: Interviu cu un Vampir, Vampirul Lestat, Regina Damnatilor si Povestea hotului de trupuri
- Dracula

| DayByDay a răspuns:

Seria " Casa Noptii", uite aici prima carte.

http://www.cartidecitit.ro/......istin-Cast

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia vampirilor

| LuLu1998 a răspuns:

Jurnalele vampirilor, jurnalele lui stefan si cartile lui charlaine harris (aka true blood)

| GabyMirel a răspuns:

Vampiritii