| anonim_4396 a întrebat:

in clasa mea sunt 3 fete de la tara, ele stau in internat, am o curiozitate, de ce asa de fitoase si se cred superioare tuturor, nimeni nu sta cu ele, nu vorbeste cu ele, doar ele intre ele, in fine, chiar ma enerveaza cateodata aroganta lor, adica cand intra ele in clasa, in mod normal toti salutam insa cele 3 ori spun lucruri de genu "Nu meritati sa fiti salutati" sau "Sunt cu un nivel mai sus decat voi, nu salut inferiorii" dupa care toata clasa sare pe ele... Sunt mai multe faze pe care le-au facut si m-au enervat, chiar sunt de acord sa te crezi cu nasul pe sus daca ai cu ce, dar nu cum fac ele, stau in internat, se imbraca de la piata si se cred mai tari decat o fata de exemplu, care are o situatie cu mult mai buna ca ele, voi ce parere aveti despre oamenii de genu? Eu nu-i suport, mai ales daca chiar nu au cu ce a se mandri

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

În primul rând ai gresit o chestie : Vezi că sunt oameni de la tara ( cei învățați cu munca si care știu sa respecte si pe aceștia îi respect ) si țăranii, tu le-ai băgat în categoria gresita. Păi ce sa zic, e cat de cât ok să te dai mare daca ai cv in spate cum ai zis si tu dar din cate ai povestit aici nu e cazul. În cazurile de genul e cel mai bine sa ignori prostimea cât de mult posibil. Când acest lucru nu mai e posibil din lipsa răbdării dă-le peste nas proastelor fără nici o remușcare. Trântește-le ( la figurat ) cu fundul in baltă încât sa nu se poata ridica de jos. Dacă de data asta continuă, ignore complet că știi cum se zice : Indiferența doare cel mai tare. E posibil sa faca asta si pentru atenție nu'sh... Oricum sugerez sa le pui la respect si să își știe loculwinking

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Faptul că te enervează este o problema ce te priveste. Dacă nu i suporți, e clar ca si tu ai o doza de narcisism.
Oamenii pot avea ce comportament doresc, nu e normal sa aiba ce comportament vrei tu. Aroganța este percepția ta. Ele poate au cu ce se mândri, chiar dacă tu nu vezi. Le privește. Invidia este specifica narcisistilor.

| anamariarot a răspuns:

Crize adolescentine, ignoră-le. Totuși, deși comportamentul lor e mizerabil, nu e ok nici să crezi că o persoană cu bani ar avea dreptul să se comporte așa(cel puțin asta ai dat de înțeles din întrebare).

| urprettynomatterwhat a răspuns:

Eeh, e cam normal. pentru ca sunt destul "insecure" despre ele insasi dar incearca in fata altora sa para mai cool decat sunt de fapt. donut worry, just be happy