| Johnny_6115 a întrebat:

In primul rand Hristos a inviat! Am o problema la scoala. Sunt clasa a VIII-a si unul din colegi mei in ultima vreme tot da in mine fara sa ii fac nimic (e cu 2 ani mai mare) si nu pot riposta pentru ca are inca vreo 3 colegi care il apara. Dupa ce a dat toata pauza in mine si prieteni lui au ras de mine in continu.Am plans cam 2 ore si profesoara de fizica m-a intrebat de ce plang si i-am spus ca colegul meu m-a batut.Si acel coleg spune ca ma va bate rau daca mai fac asa ceva.Ce pot face? (dirigentie avem joi) (nu sunt primul in care da )

Răspuns Câştigător
| Allrx a răspuns:

Du-te la director si spune-i de treaba, sau spune-le parintilor tai, si iti garantez ca ala nu o sa mai aiba veci treaba cu tine! Sper ca te-am ajutat, Funda te rog! big grin

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Parintii tai sunt mai agresivi cand cineva se ia de copilul lor? Daca da apeleaza la ei sa vina la scoala sa il sperie pe baietasu smecher, daca ai un tata mai solid nu ezita sa ii spui, nu te lasa de fraier, riposteaza si tu, e normal ca nu poti singur pentru ca ei sunt mai multi deci apeleaza la cineva nu e nici-o rusine.

| BndVictoria a răspuns:

Da nu stie primul in care da, sa vorbesti cu diriginta nu e o solutie. Discuta cu parintii tai acasa!