| Ioanamaria45 a întrebat:

In urma cu 6 luni am fost impreuna cu un tip. El s-a despartit de mine fara sa-mi dea un motiv. Ne-am impacat de curand si sunt mereu paranoica si am mereu impresia ca se va despartii de mine. De data aceasta am grija la aproape orice spun. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi prea miroase a bine ce se întâmplă aici. Dacă spui că nu ţi-a dat niciun motiv pentru care s-a despărţit de tine,pe mine mă duce cu gândul la varianta că i se pusese pata pe alta,şi-a încercat norocul cu ea,poate nu i-a ieşit şi atunci a ales să se mulţumească şi cu tine. (cel puţin pentru o perioadă)
Poate greşesc, poate nu, dar pe mine la aşa ceva mă face să mă gândesc.
Eu, personal, nu m-aş împăca cu un tip care nu vrea/n-are curajul să-mi spună în faţă din ce cauză se desparte de mine.Tu faci ce vrei şi ce simţi, dar măcar ai grijă cu tipul ăsta.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să ai o discuție sinceră și deschisă cu el față în față să-i spui ce simți, să-l întrebi de ce s-a despărțit de tine, ce ai greșit ca să știi să nu mai repeți

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca s-a despartit de tine fara motiv... cum poti sa stai iar cu el? Asta este o joaca pentru tine nu? O relatie, doar asa sa fie.
Daca chiar asa este, atunci nu trebuie sa faci nimic, totul merge cum iti doresti.

Daca nu... da dovada de maturitate si independenta si invata aceste lucruri. Ai grija cu cine stai, nu sta cu frica ca se desparte de tine, ce naiba, doar nu ii este inferioara.