| becky11301 a întrebat:

in urma cu o luna familia mea s-a stabilit in Anglia. Iar eu in septembrie trebuie sa merg la liceu in Romania dar parintii mei vor sa imi continuii studile in UK, nu stiu ce ar fi mai bine pentru viitorul meu, sa imi continui lice.ul in RO sau sa merg in UK?
________________________________________________________ _____________________

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in UK. Ai sansa la o viata mai buna. Oameni mult mai de treaba.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mult mai de treaba unu vrea sa iti fure telefonul in centru in plina zi cu mai mult de 100 de persoane in jurul tau iar ele stau si se uita cum te chinui sa nu il ia si nici unu nu suna la politie
Foarte "de treaba" si "prietenosi"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Pe ce punem pariu ca ala era un strain? Si ce sa zic, ai dat si tu un exemplu, ptiu sa nu te deochi. Ai dreptate despre toti si toate. Eh, uite ca eu am vazut altceva. saptamana trecuta am mers sa imi cumpar haine. Pe strada era un grup de 20 de persoane care stateau toti unii langa altii. cand dau pe langa era o femeie pe jos. Nu m/a interesat asa ca am plecat mai departe. La nici 30 de secunde tipa un politai dupa mine, cand ma intorc vad 5 masini de politie si vreo 15 20 de politai. Ma intreba daca am vazut un copil (imi aratase o poza ) si i/am zis ca nu. Deci sunt exemple bune si rele. Dar tu hahaler fiind gata, trebuia sa zici ceva contrar mie. Si Italia ( pe cat se kk multi romani ca sunt rasisti si nu stiu ce ) e mai buna ca Romania, ce sa mai zic de Londra. Fiecare padure are buruienile ei, dar ROmania exceleaza la asta fata de alte tari.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Farte nu zi ca is numai rele dar totusi ea e o pustoaica care nu stie foarte bine zona chiar daca e acolo de o luna si poate fi jefuita de 3 ori pe zi

| Xdreaper21 a răspuns:

In ro scoala e *** in uk e buna dar e altfel meteria deci tu vei fi gradinita iar ei vor fi liceeu pe langa ca sunt unele cuvinte in engleza doar de o anumita zona care nu se folosesc universal si nu vei intelege
Si ca piesa de rezistenta poti fi jefuita de tot ce ai fara sa iti dai seama in mijlocul londrei(in centru) cu full de oameni in juru tau si se uita ca al un film de comedie si actiune si nici unu nu suna la politie

| Kathrinex a răspuns:

In Uk ar fi o experienta noua, ai putea sa vezi cum e acolo. Dar in Romania se face scoala mai serios. Asta e parerea mea, cum crezi tu!