| AlexDorinel a întrebat:

Salut,am 16 ani și vreau sa ma duc în Anglia la unchimiu, în satul (sau oraș nu știu ce e) Lutton.

Tot trag de parintii mei și le zic sa mergem și noi acolo ca n-am fost deloc, dar ei vin în România în fiecare an.
Dar parintii îmi zic ca cică englezii sunt urâți și bețivani.

Mi-au zis ca dacă vreau sa ma duc cu avionul și ma așteaptă ei la aeroport acolo în Anglia dar nu cred ca ma descurc singur.
Întrebările mele sunt:
1. Ce acte imi trebuie sa merg singur acolo cu avionul?
2.Merita sa ma duc acolo?
3.Cum sunt englezii pana la urma?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du-te Dorinele, asa poate iei si tu o pauza de la pus intrebari pe TPU

| sierra1 a răspuns:

Acu' stai matale pe popou că incepe școala FIZIC

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cum vrea mușchiul tău

| johnnny123 a răspuns:

Eu credeam ca ai vizitat deja cel putin jumatate de planeta, la cat de multe opinii ai despre "straini". Dar se pare ca toate opiniile tale sunt de fapt opiniile parintilor tai, niste xenofobi care nu au fost in viata lor nici pana la coltul strazii.

| Lukasssz a răspuns:

Merita sa mergi, iti zic eu daca mergi acolo si stai o saptamana nu o sa mai vrei sa vi inapoi in Romania

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ca o sa iti placa in Anglia.

Răspuns utilizator avertizat
| Byb2001 a răspuns:

Daca vrei du-te ca o viata ai, dar dupa sa mai vi sa vizitezi Romania

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Englezii sunt plicticoși. De aia au fețele alea lungi! Sunt urâți! La ei plouă mereu și așa le este și temperamentul, de oameni triști/serioși! Dacă merită să te duci? Nu știu. Ce acte îți trebuie, nu știu!

| relian a răspuns (pentru HelpingHands):

Dar tu inainte sa scrii balariile astea teau uitat la fata ta? Frumosule laughingdai pe afara si de frumuseste si destaptaciune

| SkateFunk a răspuns (pentru relian):

Lol el raspunde la intrebari sub contectul de "nu stiu" apai atunci la ce mama naibi mai raspunde aiurea la intrebari daca nu stie habar nu am rolling on the floor)

| SkateFunk a răspuns:

Eu zic sa incerci,
1. este engleza deci te descuci probabil cu limba, 2 nu conteaza cum sunt oamenii ca nu stai toata ziua doar cu englezi
si de romani sa te feresti prin strainatate ca sunt toti cu basini in cap se cred toti mai bunii unii decat altii dar sunt toti apa de ploaie...
Da merita sa incerci, macar asa daca in cazul ca nu ti-ar placea macar ai incercat si+ de asta castigi si o experienta noua in plus happy
Nu cred ca ai nimic de pierdut decat sa descoperi si alte locuri/stiluri de viata/oameni etc la 16 ani sa ai posibilitatea sa vezi lumea ar trebui sa il consideri un privilegiu...
De acte nu stiu dar daca chiar iti doresti sa mergi vei gasi raspunsurile pe care le cauti, nu trebuie sa iti faci atatea griji.winking
In principiu buletin sa ai si daca vrei sa mergi cu avionul, nu cred ca ai nev de viza sau passaport eventual un bilet de avion si poate un test de covid cand ajungi si cam atatwinking

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu stiu man nu sunt cu legile si politica sau stirile, eu fac doar persupuneir din ce am trait si ce stiu in general,
Eu am fost de exemplu la 18 ani primadata in afara si crede-ma ca a fost o experienta placuta desii nu mi i-a fost tocmai usor totusi sunt multumit ca am avut o ca am invtat si experimentat multe din acele vremuri, nu ai ce sa pierzi atat timp cat iti permiti financiar si cu timpul.