| SpeșălGirl a întrebat:

In weekend am cunoscut un baiat, la o petrecere.Il stiam din vedere de la scoala, a venit la mine, am dansat si la sfarsit m-a sarutat. Apoi, m-a luat in brate si a incercat sa faca o conversatie cu mine.A trecut acea seara si peste o zi, am intrat in vorba cu el pe facebook.Nu pare foarte interesat, dar nu e nici indiferent/arogant.El este foarte popular in liceu, dar stiu ca nu isi bate joc de fete.Din cauza ca este atat de cunoscut mi se pare o persoana destul de inabordabila si complicata.De aratat arat bine, insa nu stiu cum sa incep o conversatie cu el.L-am intrebat daca si weekend-ul viitor merge la alta petrecere dar mi-a zis ca nu stie sigur.Daca imi zice ca nu poate sa mearga sa il mai bag in seama? Sau sa il las asa? Imi place foarte mult de el.poate pentru el a fost o distractie insa dintre toate fetele a venit la mine si nu a incercat sa profite de mine in sensul sa ma pipaie au ceva.S-a comportat foarte frumos si ma gandesc numai la el. Funda

1 răspuns:
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Eu cnsider ca nu toți băieții populări sunt cocalari adică își băț joc de fețe, Însă poate fi și un pariu. Dacă spune ca nu va mai veni la petrecere atunci nu îi arată ca ești disperată după el, iar dacă la școală mai vorbește cu ține adică începe primul conversația poți să îl întrebi frumos să îi spui să nu se supere de întrebare și să îl întrebi dacă a fost un pariu sau ceva, iar dacă se va întrista atunci e sincer, iar dacă va evita răspunsul sau se va justifica atunci să știi ca nu te merită și ai fost doar o joacă pentru el.(sper să nu fie așa)mult succes