| anonim_4396 a întrebat:

incerc sa fac a doua oara gogosi si aceeasi poveste, fac dupa reteta da nu imi creste aluatul, l-am pus de vreo 40 minute si nu creste si e un bot de aluat mic. De ce? Funda. Helllp/

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

L-ai pus la caldura? Adica i-ai pus un propsop deasupra? Ai pus toate ingredientele?

| Vichtory a răspuns (pentru Elvina):

Da

| Elvina a răspuns (pentru Vichtory):

Nu stiu ce sa zic. Ar trebui sa iasa. Fa si tu altceva daca gogosi nu-ti ies. Si asa sunt nesanatoase.

| allestrumf a răspuns:

Eu stiam ca blolul trebuie sa fie mare. Factorul cel mai important este caldura de aceea cand fac eu gogosi las un prosop deasupra si pun blolul intr'un loc calduros. Incearca cu drojdie de bere happy. Sper ca te'am ajutat. Spor la gogosi.

| allestrumf a răspuns:

Bolul*

| RebeMJJ a răspuns:

Aceeasi poblema a avut-o si mama mea, pana cand aveam eu un anisor si m-am trezit singurica in casa. Am vazut gogosile pe masa si am inceput sa le turtesc cu palma sau cu pumnul. Bineinteles, cand mama m-a vazut m-a pedepsit si nu mai aveam voie sa ies din camera.Si a spus ca ii e prea lene sa faca altele, asa ca le-a pus pe aragaz. Vreau sa se stie ca, de mica, eram un geniu! laughing Cand le-a scos, erau ditamai gogosile.Si de atunci le turteste si ea laughing Sper ca te-a ajutat!