| mariamaris a întrebat:

Buna TPU! Intr-o saptamana si cateva zile fac 14 ani si o sa fiu nevoita sa imi fac buletinul. Am o intrebare pentru voi, la care chiar mi-ar fi de ajutor raspunsul. Deci, peste 5 zile am programare la coafor, vreau să ma vopsesc in doua culori, gen intr-o parte blond si in cealalta parte brunet/negru. Momentan am doua suvite blonde in fata. Am voie sa fiu vopsita asa in buletin? Sau trebuie sa ma vopsesc la culoarea naturala? Apropo, in buletin, am voie machiata? Gen: gene, eyeliner, fard, fond de ten, concealer? As fi bucuroasa daca mi-ati raspunde la intrebari. Multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Sa zicem ca poti fi vopsita, insa machiata astfel incat sa iti schimbe fizionomia fetei in niciun caz.Trebuie sa poti fi identificata dupa poza de buletin.Iar unele femei se schimba exagerat prin machiaj, arata cu totul alta persoana si nu e ok in astfel de situatii.Una e la o petrecere sau la un spectacol, si alta aici. Foloseste cel mult un ruj nu prea strident, un fond de ten light si rimel. In niciun caz eyeliner dramatic sau gene.

| mariamaris explică (pentru dullcat):

Mulțumesc pentru raspuns!

| dullcat a răspuns (pentru mariamaris):

Multumesc si eu pentru funda.Ah si cauta sa zambesti putin.Eu am iesit de fiecare data groaznic. laughing

| mariamaris explică (pentru dullcat):

Bine, bine!?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam multa zugraveala pentru 14 ani ai tai.
Nu te mai recunoaste nici maica-ta.
Fii naturală.