| anonim_4396 a întrebat:

Intreb si eu de curiozitate ca ma plictisesc.Marimea sanilor are legatura cu ciclul? Stiu fete fara sani si lor le-a venit ciclul.

Răspuns Câştigător
| VampireBlood a răspuns:

Da.din moment ce le-a venit ciclu` sanii vor incepe sa creasca! Funda?

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,din moment ce unei fete i-a venit prima menstruatie[ciclul], se dezvolta din toate punctele de vedere[sani, inaltime, fund etc].Dar asta nu inseamna neaparat ca toate fetele care au menstruatie ar trebui sa aiba sanii mari.Asa cum ai spus si tu la sfarsit, sunt fete cu menstruatie care au sanii mici, asta pentru ca joaca un rol important mostenirea genetica.De exemplu, daca mama unei fete a avut sanii mici, iar mama mamei feteilaughing[bunica fetei] a avut si ea sanii mici, atunci fata respectiva nu va avea cum sa aiba un piept generoswinking. Poate daca mosteneste vreo matusa etc care a avut sanii mai mari, si nu o mosteneste pe mama eiwinking. Deci, nu te astepta ca imediat ce i-a venit menstruatia unei fete sa ii creasca sanii ca in povestilaughing.