| farcasgiulia a întrebat:

Buna fetelor! help me... sad. am o problema. problema stresului. ciclul meu menstrual e cat de cat regulat. vine mereu in aceeasi perioada făra dureri sau alte simptome. luna asta trebuia sa imi vina in mod normal. astazi sunt 34 de zile de la prima zi a cicluli de luna trecuta,, si inca nu mi-a venit. mentionez faptul ca am 14 ani. si nu am 2 ani de cand mi-a venit. problema e ca niciodata nu mi-a mai intarziat asa... am o durere destul de mare a sanilor si asta ma ingrijoreaza. sunt foarte stresata, serios. stiu ca nu e normal dar mi frica sa nu am ceva probleme. vreun sfat sa scap de stresul acesta care probabil intarzie aparitia ciclului? dar in legatura cu durerile de sani ( sanul stang ) ce ziceti? sunt normale? ofer funda

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Da durerile de sani sunt normale, te avertizeaza ca iti vine menstruatia, stai linistita cand iti vine prima data o luna nu o sa iti vina, e normal panba se regleaza si chestii. Si stresul poate sa intarzie menstruatia deci nu te mai stresa ca n-ai de ce.

| FreeStylle a răspuns:

Iti sugerez sa te duci la un doctor specializat, nu sa cauti pe TPU