| Sabbiiinaa a întrebat:

Intrebarea mea este legata de scoala, din pacate straight face. Astazi tocmai ne-a interzis diriga sa mai venim la scoala in pantaloni trei-sferturi, pantaloni scurti sau maieu. Afara este foarte cald si nu avem voie decat sa ne imbracam in tricou, blugi (mi-e foarte cald in ei si nici nu-i prea spuort), fuste ( nu pot sa ma imbrac in fiecare zi fiindca sunt incolode si sunt zile in care am sport). Sincer, nu mi se pare normal sad. Adica, ce au colantii!? Sunt lungi, normal. nu inteleg de ce sunt "indecenti" colantii. :@. Maine am sportul si chiar nu stiu ce sa fac. Nu-i vina mea ca diriga e o friguroasa de si astazi a venit cu fusta lunga groasa si bluza cu maneca lunga. Cand am intrebat-o ce au colantii a spus ca o sa ne explice la anul, cand o sa fim mai mari oh go on. Sunt clasa a 5 a. De ce credeti ca nu avem voie nici in colanti, nici in maieu, nici in pantaloni trei-sferturi si nici in pantaloni scurti? Cum o putem convinge ( daca ii spunem ca ne este cald nu ne crede) cel mai buna raspuns primeste funda love struck. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi. :* :*

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Colantii sunt vulgari, ii poarta in special prostituatele si pitipoancele. In nici un caz o fata normala nu poarta asa ceva la scoala. in plus, sunt de plastic si tin extrem de cald.
In nici un caz nu este prea cald pentru a va imbraca decent. Nici o fata decenta nu s-ar gandi sa mearga in pantaloni scurti la scoala, de-ar fi sa moara de caldura (ar fi o umilinta prea mare). incearca sa fii demna si sa te rspecti pe tine insati si prin tinuta. nu te imbraca ca o prostituata, fiindca vei fi tratata ca una. la scoala trebuie sa ai pantaloni lungi sau o fusta cel putin pana la genunchi, tricou cu un pic de manecuta, in nici un caz nici o haina mulata, maieuri, papuci sau alte haine de mahalagioaica. Crede-ma ca daca te imbraci frumos si decent, lumea te va respecta si te va placea mai mult. daca te imbraci la scoala in colanti, toti vor rade de tine si vor spune: uite-o si pe aia, zici ca e luata de pe centura, vai de capul ei, n-o avea parinti de umbla in halul asta? Si n-ai vrea asa ceva