| strumfverde a întrebat:

Buna TPU.
Invidia este un defect.
Cum scapi de acest defect?
un raspuns interesant=fundawinking

Răspuns Câştigător
| Indestructible a răspuns:

Dacă ești indiferent, nu ești invidios. Simplu ca bună ziua.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapi de asta atunci cand apreciezi ce ai tu si nu te, mai uiti in curtea vecinului.

| Numero1 a răspuns:

Mai degraba este o simtire,ceva pe moment, daca nu ma insel este chiar un fel de sentiment, ceva ce se produce la nivelul neuronilor sau ceva de genu', eu cred ca este ceva normal, o simpla procesare de informatii din partea creierului care iti da apoi niste stari.
P.S. Clar nu poate fi un defect.

| SnowWhite a răspuns:

Ai putea transforma invidia in ceva mai bun.De exemplu:esti invidioasa pe un anumit lucru a prietenei tale-spune-i un compliment, va fi greu de la inceput dar poti invinge.Invidia e un defect mare deoarece te poate stapini-nu te lasa condusa de ea.Succeshappy.