| anonim_4396 a întrebat:

La ce dai Bac dupa terminarea profilului de filologie?

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă ești pe limbi străine, ai de ales dintre istorie și geografie + o materie ce ține de socio-umane, dacă nu vrei să dai la amândouă.
Dacă specializarea este „istorie", ești obligată să dai la istorie și geografie sau altă materie.
De asemenea, trebuie să alegi o limbă străină la care ai cel puțin 2 ani de studiu (engleză, franceză, spaniolă, germană) și competențele digitale (T.I.C.).
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La istorie scris,engleza oral,romana scris si oral si competente alegi intre sociologie,psihologie,logica,filosofie, geografie, si tic obligatoriu cam atat