| ღmirunikaღ a întrebat:

Buna TPU la mine la scoala se organizeaza un bal e normal ca in clasa a 6 sa se organizeze bal cu miss si mister eu stiam ca in a 9 si in a 12 se organizeaza acest bal va avea loc de sf andrei si va fi mis mister fantoma mis mister vampir mis mister stricoi si tot asa e un fel de halowenn

Răspuns Câştigător
| anDa a răspuns:

Este un fel de carnval. Am facut si eu la varst ta un "bal" dar de fapt este un Carnaval. Se premiaza cele mai frumoasa costume, cele mai frumoase dansuri, si la sfarsit se aleg miss si mister (surprinzator mi s-a intamplat sa fiu eu laughing ).
Succes la alesul costumului si distractie placuta!

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Normal sau nu nu se poate spune ca e.Bal ce inseamna mai exact, un fel de desfasurare, activitate unde lumea se distreaza sa zic asa.Ca se organizeaza un concurs de miss si mister nu ar fi o mare problema nici asta pentru ca face parte din intregul bal.In clasele a 9-a, a 12-a e ceva standard deja, la voi e o copie la ce e acolo.Bafta!