| frumushik99 a întrebat:

Buna TPU.La scoala e un baiat ce mi place mult dar nu indraznesc sa i zic.Si deja eimpreuna cu cea mai buna prietena a mea si nu vreau sa i l fur.nu stiu daca si el simte la fel dar in modul in care se comporta cu mine mai multa lume zice ca ma place.Deci voi ce ziceti sa i zic ce simt pentru el? Dau funda pentru cel mai bun sfat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Incearca sa te pui in locul ei.cum te-ai simti daca cea mai buna prietena ar incerca sa fie cu iubitul tau? Mie mi s-a intamplat si crede-ma ca doare foarte tare.Am fost 4 luni cu el si prietena mea cea mai buna se intalnea cu el pe ascunsul meu(asta am aflat de la ea mult mai tarziu). Ea i-a spus ce simte pentru el si asa el m-a parasit.Gandeste-te bine.baieti gasesti la tot pasul dar o prietena adevarata mai greu.Sa presupunem ca ii spui ce simti pentru el.cu ce te va ajuta daca tu spui ca nu vrei sa i-l furi? Poate el o sa-ti spuna ca esti doar o prietena pentru el...sau din contra o sa iti spuna ca te place. O sa poti sa fii cu el daca o paraseste pe prietena ta cea mai buna? Nu o sa ai remuscari? Trebuie sa alegi intre prietena cea mai buna sau o relatie cu baiatul respectiv(daca o sa fie cazul). Si eu m-am indragostit in urma cu cateva luni de iubitul prietenei mele cele mai bune(nu cea de care ti-am povestit ca mi-a furat iubitul). chiar el mi-a spus ca ma place dar i-am explicat ca nu pot sa fiu cu el pentru ca la mijloc este prietena mea cea mai buna. M-am indragostit de el pentru ca am vazut cat de frumos se purta cu ea, dar m-am gandit ca nu o sa se poarte asa si cu mine. Daca de exemplu o sa fii cu el si ea o sa afle, totul o sa se schimbe. Ea nu o sa mai aiba incredere in tine si daca o sa te ierte nu cred ca o sa mai fie totul ca inainte. Sper sa faci alegerea corecta:*
p. s. : incearca sa iti raspunzi la intrebarile astea si in functie de raspuns poate o sa-ti dai seama ce ai de facut