| lurixxx a întrebat:

Luni dau simularea la romana pentru evaluarea nationala. Am foarte mari emotii, tremur toata numai cand aud de asta. Cum as putea sa scap emotii? Mie frica, ca de emotii am sa uit tot! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Gandeste-te la faptul ca e doar o simulare, ceea ce e foarte bine pentru ca daca esti emotiva e un examen bun care sa te ajute sa scapi de emotii. Gandeste-te ca oricum ar fi nu se poate intampla nimic rau. Nu e un examen propriu zis. Elibereaza-te de stress cu o zi inainte. Iesi duminica in oras cu prietenii si nu te gandi la examen. Trezeste-te luni mai repede, mananca un mic dejun copios si ia si niste ciocolata (ajuta). Apoi adu-ti aminte ca ai invatat si stapanesti materia si nu are ce sa se intample.

1 răspuns:
| MdRoUgS a răspuns:

Ia minim 5pastile de tramadol sau o punga cu prenandez