| mia100خوبصورت a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si am mari emotii la Evaluarea Nationala. In simulare, am luat 9, 20 la romana si 7, 25 la mate (daca eram mai atenta luam un 8 cu usurinta). Intrebarea mea este: cum as putea sa scap de emotii si cum credeti ca va fi examenul, mai greu sau mai usor decat simularea?

6 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Nu te gandi la evaluarea nationala ca te-ar omori. Dupa ce note ai luat garantat iei note mari si la evaluarea nationala, nu cred ca o sa-ti fie greu. Nu te mai stresa atata ca mai rau faci, ia si papa o ciocolata sa iti treaca happy

| Zacase a răspuns:

Stai calma, aproape sigur va fi mai usor, daca ne-ar fi picat noua subiectele de anii trecuti ar fi fost chiar fain.
La simulare am luat 9, 50 la mate si 7 la romana :sad:, am avut greseli de toata jena.
Daca ai invatat doar sa fi atenta. Emotiile lasa-le departe, pana la urma stim de ani buni ca va veni momentul acesta. Daca ajuta, am citit tot pe TPU ca ciocolata inhiba stresul. Acum, ca e stres, ca e emotie, cred ca are acelasi efect, poti incerca (da` nu da vina pe mine daca iei 1-2 kg in plus laughing )

| Sparkii a răspuns:

Asta caut si eu laughing) Invat doina ca poate ne pica iar laughing)

| MioaraManolache1999 a răspuns:

Buna! (Nu baga in seama poza de profil laughing Eram mica acolo ) Si eu sunt tot clasa a8a si am luat la romana 9.30 si la matematica 6, nu am fost atenta pff sad.Eu cred ca va fi mai usor examenul, dar se poate ca la matematica sa fie mai greu ca la romana deoarece anul trecut a fost invers.Si eu am emotii mari, dar ma gandesc ca trebuie sa fiu linistita si atenta ca sa iau nota mare! Daca am emotii si ma pierd .....Pa Pa liceu visat! Fii deci linistita si invata tot! Te pup, succes!

| MioaraManolache1999 a răspuns:

Eu cred ca ne da Miorita laughing)

| mia100خوبصورت explică (pentru MioaraManolache1999):

Da, s-ar putea sa ne dea balada laughing) Eu as prefera genul dramatic si la epic orice in afara de balada laughing)