| anonim_4396 a întrebat:

M-am tuns, ca pustii astia "emo", ca m-a mankt undeva.Si sus acolo parul e mai skurt. Freza o am de vr-un an jumate. Eu avand parul ondulat, a trebuit sa ma fac cu placa, o data, de 2 ori pe zi timp de 3-4 luni, foloseam placa zilnic. Acum 3 luni, mi-a s-a stricat placa si nu mai mi-am cumparat alta. Vreau sa va spun ca acum am un par de kakat! De cand m-am facut cu placa mi-am strikat parul. Aveam parul foarte lung si frumos. Acum e un cosmar! este aspru, ars, se electrizeaza... e vaiii de el de par crying( arata groaznik, zici ca am par de matura! Ma faceam cu placa de la radacina, si nu stiu ce sa mai fac ca nu mai mi-a crescut, creste foarte foarte greu.Am incercat tot felul de masti pentru par, tot felul' de uleiuri. NIMIC! M-am tuns vr-o 4-5cm, nici-o schimbare crying(( nu stiu ce sa mai fac. Sa ma tund la chelie? :-ss, da' nu prea imi vine sad. ce sa fac, sa stau cheala, 2-3 ani pana creste parul...Va rog ajutati-ma, care ati mai trecut prin ce trec eusad

4 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Păi, dacă erai tu în vânt după placa de păr, trebuia să-ţi iei de la magazin un spray care îţi proteja într-un oarecare fel, părul.
"Cheală" - deci eşti fată.
Să stai cheală nu cred că ar fi ceva plăcut. :-s
Poate uleiul de ricin, sau de masline thinking, încearcă. Poate te va ajuta într-un mod...

| BogdanFnky a răspuns:

Pe viitor incearca sa nu te mai faci asa de des cu placa, pentru. ca nu se uita nimeni cat de drept ai parul. Trebuie sa iti cumperi niste solutii de protejat parul, care iti hidrateaza parul f. mult(asta inainte sa te faci cu placa). Te indrepti cu placa la cel putin 3 cm de radacina! SI ca sa ti'l refaci, cred ca ar merge cu galbenus de ou crud. Iti dai pe tot perul(si pe scalp) si lasi sa se intareasca 1 ora. Daca nici asa nu merge, ...imi pare rau pentru. tine dartre sa te tunzi mai scurt! Nu zic la chelie, dar doar mai scurt cu vreo 10 cm cam asa. Bafta!

| danizu212 a răspuns:

3 cuvinte TI-AI DITRUS PARUL nu vreau sa te dezamagesc dar incearca sa te tunzi un pic mai sus de umar si de doua ori pe saptamana folosesti balsam si o data te speli normal fa-ti niste zile fixe nu te usca cu feonul nu mai folosi masti sau altceva fa asta cat timp vrei dar daca nu merge incearca sa mergi la un dermato
Tu ti-ai distrus parul de la radacina va fi foarte greu să-si revina dar oricum BAFTA!

| ChemicalEcstasy a răspuns:

Am incercat, si cu ulei de masline, si cu ricin, si cu mai stiu eu ce.