| amy002 a întrebat:

Buna tpu...ma aflu intro dilema am parul lung aproape pana l fun si as vrea sa fac o schimbare la look-ul meu si nu stiu daca sa ma tund scurt sau nu?

8 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Buna happy eu nu te sfatuiesc sa te tunzi scurt...am avut si eu o colega care s-a tuns in stilul bob si i-a parut rau ca a renuntat la parul ei sad Mai bine fa-ti un breton maxi care iti icadreaza chipul happy Se potriveste mai ales unui par lung si drept si vei vedea cat de mult iti schimba fizionomia

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

*facepalm*

| mikey06982 a răspuns:

Daca vrei tu...de ce nu? poti sa incerci, oricum va creste inapoi, nu? si nu asculta parerile negative din jur, fii asa cum tu vreai sa fii happy

| rebecutzaa a răspuns:

Am avut aceeasi problema! aveam parul lung peste fund iar mama ma obliga sa ma tund! eu zic sa ti-l tunzi pana la coate in gheare cu breton intr-o parte eu asa m-am tuns. sper sa iti fi de folos!

| sabinabujor2 a răspuns:

Depine de cum iti sta mai bine. Daca tii mult la parul tau si crezi ca nu il poti taia,atunci,nu o face,dar daca chiar vrei sa faci o schimbare,atunci tunde-te pana la bust, si va arata bine, si daca vrei sa fie si mai bine, incearca niste onduleuri, ca sunt la moda si arata bine.Nu te tunde spurt, ca parul lung are multe avantaje.Nu chiar pana la fund dar nici scurt de tot.Doar pana mai jos de tate.Pentru un look cu totul si cu totul nou, incearca bretonul, dar cere parerea unei coafeze mai intai ca bretonul nu vine oricui. SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Bbibi07 a răspuns:

Din cate vad, e la moda parul scurt. Daca te tunzi, eu te sfatuiesc ca fie ceva mai original, sa nu fie toata lumea ca tine. Eu asa as face.

| hhhm a răspuns:

Poti, insa eu nu as face-o.Este adevarat, creste inapoi dar nu e tocmai bine parul lung il poti prinde in tot felul de coafuri dar cu cel scurt, nu ai atatea variante! Oricum parul reprezinta o parte din tine asa ca nu te grabi sa iei o decizie.

| hhhm a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna.Dar pentru o decizie mai usoara am alt sfat:compara vedetele, aproape fiecare a avut parul si scurt si lung.