| cosminho3 a întrebat:

Ma numesc Cosmin si am 17 ani! Sunt din Iasi si caut un job unde trebuie sa impart pliante fie ele stradala sau in posta. Daca ma puteti ajuta cu vreo informatie in legatura cu gasirea unui astfel de job v-as fi recunoscator!

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna, Cosmin!
Nu cunosc nicio firma care sa distribuie pliante in Iasi, dar poti face in felul urmator: cauta toate agentiile de publicitate din oras, chiar sip e cele online si trimite-le e-mail-uri in care sa le spui ca-ti doresti sa distribui pliante. In felul asta iti vor retine datele de contact si te vor cauta atunci cand vor avea nevoie de tine.
Daca intre timp nu ti se iveste nicio posibilitate, poti lucre 4 ore/zi, 5 zile pe saptamana la McDonald’s. Experienta lucrului la ei te va ajuta sa-ti dezvolti o multime de abilitati sis a ai perspective noi.
Succes!