| AlinVezeteu a întrebat:

Ma numesc Alin. Sunt din Iasi, elev. Am 16 ani (in septembrie 17) si caut un loc de munca. De preferat distribuitor de reviste sau pliante (carrefour, kaufland sau alte firme) prin posta sau la manerul usii etc. Daca angajati sau stiti pe cineva care angajeaza in acest domeniu pe timpul vacantei de vara as fi recunoscator. Multumesc pentru atentia acordata si astept si alte oferte.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Intocmeste un cv corespunzator, eventual si o scrisoare de intentie pe care sa o scrii la mesaje in e-mail si sa trimiti e-mailuri la Kaufland, lidl, auchand, etc.
Poti incerca acest lucru si la pizzerii sau terase, pe post de chelner. Cauta pe pagina lor o adresa de e-mail si trimite-le e-mailul

| AlinVezeteu explică (pentru Mayar):

Ok. Multumesc mult

| Mayar a răspuns (pentru AlinVezeteu):

Bafta!winking

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cauta pe OLX. Gasesti o gramada de anunturi.

| AlexDFY a răspuns:

Cauta pe Facebook uri grupuri de genul, sau du te tu direct la magazinele alea si intreaba, daca ai un mc donalds prin zona du te si intreaba acolo, nu ai nevoie de experienta si e foarte probabil sa fii angajat.

| cevdet a răspuns:

Kaufland si alte magazine mari, au un numar de telefon in revistele lor publicitare, special pentru cei ce vor sa fie distribuitori. Daca nu ai unul, la intrarea in magazin (relatii clienti) gasesti mereu.